chadarim کوهستان مازندران آيت ‌الله کوهستانی

chadarim: کوهستان مازندران آيت ‌الله کوهستانی چهل و پنجمین سالگرد سالگرد ارتحال روستای کوهستان بهشهر آيت ‌الله شيخ محمد کوهستانی

گت بلاگز بین‌الملل سرپیچی شهرداران و فرمانداران آمریکا از اجرای تصمیم آب و هوایی ترامپ

شهرداران 50 شهر و فرمانداران 3 ایالت واشنگتن، نیویورک و کالیفرنیا اعلام کردند فرمان ترامپ جهت خروج از توافق آب و هوایی پاریس را اجرا نمی‌کنند.

سرپیچی شهرداران و فرمانداران آمریکا از اجرای تصمیم آب و هوایی ترامپ

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از رویترز، تعدادی از فرمانداران ایالت ها و شهرداران شهرهای آمریکا در اعتراض به تصمیم شب گذشته دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا اعلام کردند فرمان اجرایی وی مبنی بر لغو توافق آب و هوایی پاریس را اجرا نمی کنند و همچنان مانند گذشته به مفاد این توافق پایبند می مانند.
آنها همانطورکه پیشتر نیز با فرمان ضدمهاجرتی ترامپ مخالفت کرده بودند، بلافاصله بعد از آنکه ترامپ در یک صحبت در کاخ سفید اعلام کرد که آمریکا را از توافق آب و هوایی پاریس خارج خواهد کرد، به طور یکصدا اعلام کردند به جامعه جهانی نشان خواهند داد که آمریکا همچنان متعهد به حفظ محیط زیست و کم کردن آلاینده هایی است که دانشمندان آنها را مسبب تغییرات اقلیمی کره زمین و گرمایش جهانی می دانند.

عبارات مهم : توافق

در همین ارتباط، “جری براون” فرماندار کالیفرنیا ضمن “احمقانه” خواندن تصمیم ترامپ تاکید کرد که ایالتش کماکان نهایت تلاش خود را خواهد کرد تا ظرف 30 سال آینده، 100 درصد انرژی موردنیاز خود را از منابع تجدیدپذیر تامین کند.
“اندرو کومو” فرماندار نیویورک نیز خواستار تشکیل یک “اتحاد اقلیمی” با حضور ایالت هایی شد که خود را متعهد به حفظ توافق آب و هوایی پاریس و اجرای مفاد آن می دانند.
افزون بر این، بیش از 50 شهر مهم آمریکا از جمله هیوستون نیز در تصویر العمل به تصمیم ترامپ عنوان کردند که سرمایه گذاری خود در بخش تولید انرژی پاک را بیش از گذشته زیاد کردن خواهند داد.
با توجه به واکنشهای داخلی و بین المللی گسترده به لغو یکجانبه توافق آب و هوایی پاریس از سوی ترامپ، انتظار می رود طی روزهای آینده شهرها و ایالت های بیشتری به جمع مخالفان لغو توافق پاریس بپیوندند.
توافق آب و هوایی پاریس در سال 2015 با نشانه جلوگیری از تغییرات اقلیمی در پایتخت فرانسه به امضای 195 کشور دنیا رسید و اکنون با لغو این توافق از سوی ترامپ، در کل دنیا تنها آمریکا، سوریه و نیکاراگوئه هستند که خارج از این توافق قرار دارند.
ترامپ اعتقاد است عمل به مفاد توافق آب و هوایی پاریس جهت جلوگیری از گرمایش جهانی از طریق کم کردن انتشار دی اکسید کربن در محیط زیست، میلیونها شغل را در آمریکا در معرض ترساندن قرار داده است.
انتهای خبر /

واژه های کلیدی: توافق | پاریس | آمریکا | دونالد ترامپ | فرمان ضدمهاجرتی ترامپ | بین الملل | توافق پاریس | توافق آب و هوایی پاریس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog